چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی
داشنگاه پیام نور
 

شهید مهدی عزیزی
کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه بوشهر

​زندگی نامه شهید

بسم رب الشهدا والصدیقین

شهید مهدی عزیزی در تاریخ 1/7/61در تهران به دنیا آمد

مادرش تعریف میکرد:چون زمان تولد و خردسالی مهدی درزمان دفاع مقدس بود درتلویزیون ورادیو آواها و سرودهای حماسی زیاد پخش میشد که یکی ازاین اواها نوای شهیدم من معروف بود که هنگامی که اقا مهدی زبان گشود این نوا را زیاد تکرار میکرد.

از دورانی کودکی با مسجد آشنا شد. دست مادربزرگش را می گرفت و به مسجد شهرک توحید می رفت. کم کم مکبر مسجد شد و در نوجوانی در محله زندگی مادربزرگش در اتابک با مسجد امام رضا (ع) آشنا شد.


وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

کلُ شّی هالکُ الا وّجهه

همه چیز از بین می رود جز ذات پروردگار با سلام و صلوات بر آخرین ذخیره الهی بر روی زمین حضرت مهدی (عج الله تعالی فرجه) و نجات بخش بشریت از ظلمت و گمراهی و با سلام و درود و آرزوی طول عمر برای نایب برحقش امام خامنه ای(حفظه الله(خداوندا تو شاهدی که دوست داشتم همیشه سرباز راستین برای ولایت باشم؛ تو شاهدی که دوست داشتم بسیجی وار زندگی کنم. و اینک که به سوی تو می آیم امیدی جز کرم، عفو و بخشش تو ندارم

 ما را امید عفو تو مغرور کرد و بس

گر شد خطا بدین سخن بی ریا ببخش

امروز دوشبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ساعت ۸ شب دوست داشتم چند کلمه ای به عنوان وصیت ازخودم داشته باشم. در دلم حرف های زیادی برای گفتن دارم اما توان به قلم آوردن آنها را ندارم. دوست داشتم آقای خودم حضرت حجت بن الحسن (علیه السلام) را می دیدم. دوست داشتم یک بار هم که شده آقا را می دیدم و بعد از این دیار فانی رخت بر می بستم.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

هر کجا هست خدایا به سلامت دارش

به تمام دوستان و آشنایان و تمام کسانی که این وصیت نامه رامی خوانند بگویید هر کاری که می توانند بکنند تا مبادا آقا لحظه ای از آنها دلگیر و ناراحت شوند. از تمام دوستان و آشنایان تقاضا می کنم نگذارند رهبر انقلاب تنها و مظلوم بماند. به پدر و مادرم هم سفارش می کنم که در رفتن من بی تابی و گریه نکنند که این راهی است که همه می پیمایند. برای من طلب استغفار و بخشش از درگاه الهی بکنید.

به خواهرم توصیه می کنم که حجاب اسلامی خود را حفظ کرده و در تربیت اسلامی فرزندانش کوشا و صبور باشد. همچنین به برادرم نیز در مورد انجام فرامین و دستورات اسلامی توصیه موکد دارم.

درخاتمه از پدر و مادرم حلالیت می طلبم و از آنها طلب بخشش دارم. ان شاءالله که مرا ببخشید.

 ای خسرو خوبان نظری سوی گدا کن

رحمی به من سوخته بی سر و پا کن

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مهدی عزیزی 
سال 1389


عکس

شهید مهدی عزیزی1.jpgشهید مهدی عزیزی2.jpgشهید مهدی عزیزی3.jpgآدرس: تهران، مینی سیتی، بلوار ارتش، اول شهرک نفت، خیابان نخل، سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور؛ صندوق پستی: 4697-19395
تمامی حقوق این سایت متعلق است به دانشگاه پیام نور
کل بازدیده ها: 19543
دوشنبه 31 اردیبهشت 1403