چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی
داشنگاه پیام نور
 

شهید حیدر ابراهیم خانی
کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه بوشهر

زندگینامه شهید حیدر ابراهیم خانی

شهید ابراهیم حیدرخانی فرزند مرتضی علی در تاریخ 2/ 10 / 1365 در شهرستان ملایر متولد شد. دوران ابتدایی را در مدرس هی میثم تمار در محل ه ی امام حسن مجتبی )ع( که اکنون به نام ایشان هم مزین شده است سپری کرد. نماز خواندن را از همان دوران ابتدایی در مسجد محله )مسجد امام حسن مجتبی)ع(( آغاز نمود و هر روز صبح در کلاس درس منتظر بود تا ساعتها سپری شده و ایشان بتواند خود را برای مکبری به مسجد برساند.

شهید ابراهیم خانی تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در رشت هی نقش هبرداری ادامه داد و برای اینکه بتوانند کمک خرجی برای خانواده باشد درس را رها و مشغول کار شد. و سپس برای دوره سربازی راهی اراک و پس از آن در قلع همرغی تهران و همچنین تبریز خدمت نمودند. بعد از گذراندن دوره سربازی برای استخدامی در سپاه ملایر )گروه 43 امام علی)ع(( ثبت نام نمود که در سال 85 - 1384 پذیرفته شدند و موفق شدند فوق دیپلم نظامی را کسب کنند و پس از آن در سال 1389 دررشته ی حقوق دانشگاه پیام نور ملایر مشغول به ادامه تحصیل شدند و تا لیسانس حقوق ادامه دادند و در تاریخ تیر 1394 فارغ التحصیل شدند. ایشان در 18 آذر 1388 با همسر خود پیمان بست و یک هفته پس از عقدشان به سفر کربلا اعزام و در اردیبهشت ماه سال 1390 برای شروع زندگی مشترک به سفر حج مشرف شدند.

شهید حیدر ابراهیم خانی از پاسداران گروه مهندسی رزمی 43 امام علی)ع( ملایر و مدافعان حرم، ساعت ۷ صبح روز شنبه، 14 فروردی نماه سال 1395 در عملیات مستشاری در حفظ و حراست از حرم حضرت زینب)س( و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در سوریه به دست تروریستهای تکفیری داعشی توسط اصابت موشک کرونت در فاصله 200 متری دشمن، لحظها ی که مشغول خاکریز زدن بودند به فیض شهادت نائل شد​

وصیت نامه شهید

اینجانب حیدر ابراهیم خانی این وصیت نامه را در تاریخ 22/11/94 با آیه شریفه 111 سوه توبه آغاز می کنم و آن به این  شرح است که خداوند از مومنان جان و مالشان را به بهای اینکه بهشت برای انان باشد خریده است. به اینگونه که در راه خدا می جنگند می کشند و کشته می شوند. خداوند کریم همیشه به من نظر لطف و محبت داشتند و به واسطه امام عزیزی که  کریم اهل بیت است دعاهای مرا مستجاب نمودند و با جرات می گویم  که هر خواسته ای که داشتم برآورده شده مگر آنکه بر خیر و صلاح من نبوده.

من کوچکتر از آن هستم که بخواهم کسی را نصیحت و یا راهنمایی کنم چون که خود من گناهکار هستم اما چیزی که مرا در این دو سه ماه گذشته بسیار اذیت کرده این بود که بسیاری از مردم و حتی دوستان و همکاران و آشنایان می گفتند که این رزمنده ها که به سوریه میروند برای پول و ارزشهای مادی است,برای اعراب می جنگند,این جنگ چه ربطی به ما دارد ,مگر به کشور ما حمله کرده اند این را به همه شما می گویم عزیزان به فرموده حضرت آیت الله امام خامنه ای اگر ما الان در سوریه نمی جنگیدیم باید در کرمانشاه و همدان با این خدانشناس ها می جنگیدیم ازشما خواهش می کنم این حرفهارا نزنید چون دل امام زمان(عج) را به درد می آورید

امشب شب شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا(س) است . همسر عزیزم و پدر و مادر مهربانم و برادران و خواهر نور چشمم شما را قسم می دهم به پهلوی شکسته حضرت فاطمه(س) مرا حلال کنید از من راضی باشید اگر خوبی یا بدی به شما کردم که قطعا همه اش بدی بوده از من راضی باشید ضمنا از همه فامیل و دوستان حلالیت برایم طلب کنید من این سفر را با میل و اراده خودم رفتم و هیچ گونه دستور و اجباری در این زمینه نبوده. من با عشقی که به سید علی دارم و حاضر هستم بارها جانم را فدای ایشان کنم این ماموریت را با تمام وجود می روم و امیدوارم که حضرت زینب(س) مرا به لطف خدا یاری دهد تا بتوانم خدمتی به این مملکت و مردم نموده و همچنین رو سفید در پیش شهدا باشم. شهدایی که با شهادت خود خوش درخشیدند تا ما به اینجا برسیم اما نکته آخر دوست دارم این وصیت نامه بارها در مراسم  ختم من خوانده شود تا آنهایی که نتوانستم حضوری از ایشان طلب حلالیت کنم مرا حلال کنند.

همسر عزیز و مادر مهربانم از شما خواهش می کنم که در مراسم تشییع من بلند گریه نکنید  و این را هم به بقیه زن های فامیل بگویید از حضرت زینب(س) الگو بگیرید البته این درخواست بسیار بزرگی است ولی شما را به جان امام حسن مجتبی(ع) این درخواست مرا انجام دهید اگر روزی به دیدار حضرت آقا(آقا سید علی خامنه ای) رفتید به ایشان بفرمایید از نور دو چشمانم بیشتر دوستشان دارم.

یا زینب(س)

یا رقیه(س)

بیست و دوم – اسفند – 1394

حیدر ابراهیم خانی


عکس

شهید ابراهیم خانی1.jpgشهید ابراهیم خانی2.jpgشهید ابراهیم خانی3.jpg


آدرس: تهران، مینی سیتی، بلوار ارتش، اول شهرک نفت، خیابان نخل، سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور؛ صندوق پستی: 4697-19395
تمامی حقوق این سایت متعلق است به دانشگاه پیام نور
کل بازدیده ها: 19753
پنجشنبه 10 خرداد 1403