چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی
داشنگاه پیام نور
 

شهید حمیدرضا فاطمی اطهر
کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه بوشهر

زندگینامه شهید

شهید حمیدرضا فاطمی اطهر فرزند عبدالرضا در نوزدهم اردیبهشت ماه سال 1356 در اهواز دیده به جهان گشود. شهید فاطمی در اهواز در محله خشایار زندگی می کرد. از همان کودکی در مسجد امام حسین)ع( فعالیتهای مذهبی خود را شروع کرد و از آنجا عضو لشکر قدس نوجوانان شد. بعدها در مسجد حضرت زینب)س( با دوستان مذهبی خود در فعالیتهایی همچون برگزاری یادواره ی شهدا

و برنامه های مذهبی فعالیت می کرد. شهید فاطمی دوره ی دبستان خود را در اهواز پشت سر گذاشت و دوره ی راهنمایی را در مدرسه ی راهنمایی شهید حمید دهقان اهواز طی کرد و در سال 1375 وارد سپاه شد.

شهید فاطمی اطهر به عنوان مشاور در امر نظامی در ارتش سوریه فعالیت می کرد و در سازماندهی نیروهای ارتش و نیروهای مردمی تلاش زیادی داشت که در یکی از عملیاتهای واقع شده در یکی از مناطق سوریه در تاریخ 9/ 8/ 1394 به درجه رفیع شهادت نایل آمد

​ 

 

وصیتنامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

شاید بپرسند چرا باید به سوریه و عراق و یا ... رفت و جنگید !؟در جواب باید گفت:
۱- من مسلمانم و سر تعظیم در مقابل دین فرود می آورم که اسلام آوردن یعنی تسلیم شدن در برابر فرامین و دستورات الهی و با افتخار و با علم شیعه دوازده امامی هستم و ۱۴ معصوم و۱۴نور پاک و۱۴قرآن ناطق را روشنگر راه و مسیر تعالی به سوی خداوند می دانم. در این دریای طوفان زده دنیا ،۱۴ معصوم علیه السلام کشتی نجاتند و هر کس در این کشتی نجات قرار گرفت به ساحل نجات ، خوشبختی و سعادت خواهد رسید.

2- من پاسدارم و با افتخار این لباس سبز را به تن می کنم؛ من پاسدار انقلاب اسلامی هستم و پاسدار بودنم محدود به جمهوری اسلامی ایران نیست و در هر کجای دنیا مظلوم و مستضعفی باشد که به او ظلم می شود حاضرم این جان ناقابل خود را تقدیم کنم و در دفاع از مظلوم و فرمان امامم فدایی شوم و خونم پای دین، فرامین الهی و فرمان امام سید علی خامنه ای حفظ الله ریخته شود، باشد که مسیری گردد برای آیندگان.

و اما مجوز قرآنی: خداوند در قرآن سوره النساء آیه ۷۵ اینگونه می فرماید:
وما لکم لا تقاتلون فی سبیل الله و المستضعفین من الرجال و النساء و الولدان الذین یقولون ربنا اخرجنا
من هذه القریه الظالم اهلها و اجعل لنا من لدنک ولیا و اجعل لنا من لدنک نصیرا.
«
و شما را چه می شود که در راه خدا و برای نجات مردان و زنان و کودکان مستضعف که زورگویان آنان را ناتوان کرده اند پیکار نمی کنید؟ همانان که می گویند : پروردگارا! ما را از این شهری که ساکنان آن ستمگرند بیرون بر و برای ما از نزد خودت فرماندهی قرار بده و از سوی خودت برای ما یاوری بگمار»
در این آیه خداوند نهیب می زند که چرا به یاری مستضعفان نمی روید، مسلمانی تنها به نماز و روزه نیست،مسلمان چنانچه توانایی داشته باشد باید به مقابله با زورگویان بپردازد.

آنجا که خداوند می گوید: نماز، نماز به پا دارد، روزه، روزه گیرد، حج، حج به جا آورد، جهاد، جهاد نماید، حجاب، حجاب را رعایت نماید، خمس و زکات و... همه فرامین الهی و دستورات اسلام است ما نمی توانیم سلیقه ای و هر کدام که راحت تر است را انتخاب کنیم.
خداوند در آیه ۷۵ سوره النساء اشاره به مستضعف می نماید و نمی فرماید مسلمان، یعنی هرکسی که مستضعف است و به او ظلم شود باید به یاری او بشتابیم حال می خواهد مسیحی باشد یا یهودی و یا مسلمان و یا ... من برای اجرای فرمان الهی در سوریه می جنگم جایی که انسان های به ظاهر مسلمان تکفیری که فریب خورده ی آمریکا و قدرت های استکباری هستند که به مردم این دیار ظلم ها روا داشته اند به پیکار برخاسته ام . در نزدیکی استان حلب در شمال سوریه در فاصله تقریبا ۴۵ کیلومتری و در نزدیکی استان ادلب ؛ منطقه ای است به نام الفوعه و کفریا که در حدود هفده هزار نفر شیعه در محاصره تکفیری ها هستند، آنان ماه هاست که در محاصره می باشند وچه جانانه مقاومت می کنند.

رزمندگان سپاه اسلام قرار است تا ساعاتی دیگر برای آزادی آنان عملیات را آغاز کنند و خدا کند در این راه شهادت نصیبمان گردد و چه زیبا خداوند در وصف شهدا فرمود: «ولاتقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون» آیه ۱۵۴ سوره البقره و به آنان که در راه خدا کشته می شوند نگویید : مردگان اند؛ زیرا آنان زنده اند ولی شما حقیقت زندگانی آن ها را در نمی یابید
و نیز فرمود: «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»
و به هیچ روی چنین تصور نکن که آنان که در راه خدا کشته شده اند مرده اند ، بلکه آنان زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند آیه ۱۶۹ سوره آل عمران

شهادت آرزوی دیرینه ی من بوده و هست و زندگی در این دنیا را به امید شهادت شب را به روز و روز را به شب سر می کنم و اگر نبود شهادت و فدا شدن در راه آفریدگار و خالق هستی زندگی در این دنیا هیچ ارزشی برایم نداشت. معبودا مرا به خاطر خوبان درگاهت بپذیر، معبودا من هجرت کردم از شهر و دیارم به دیاری دیگر، فقط به عشقت، معبودا گناهانم را ببخش و این قربانی را بپذیر.


عکس

شهید حمیدرضا فاطمی اطهر1.jpgشهید حمیدرضا فاطمی اطهر2.jpgشهید حمیدرضا فاطمی اطهر3.jpg

آدرس: تهران، مینی سیتی، بلوار ارتش، اول شهرک نفت، خیابان نخل، سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور؛ صندوق پستی: 4697-19395
تمامی حقوق این سایت متعلق است به دانشگاه پیام نور
کل بازدیده ها: 19719
پنجشنبه 10 خرداد 1403