چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی
داشنگاه پیام نور
 

شهید احمد حیاری
کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه بوشهر

منطقه لازقیه 

زندگی نامه شهید

شهید احمد حیاری فرزند فریحِّ در تاریخ 16 بهمن ماه سال 1360 در روستای مالک اشتر هف تپه شهرستان شوش دانیال در یک خانواده پرجمعیت دیده به جهان گشود. در سال تحصیلی 1382 - 1381 دوران پیش دانشگاهی را در پیش دانشگاهی حضرت امیرالمومنین )ع( شوش دانیال سپری کرد و در تاریخ 18 فروردین ماه سال1383 به خدمت سربازی رفت و 18 ماه خدمت خود را طی کرد. در پنجمین روز از مهرماه سال 1384 به استخدام سپاه درآمد و به دانشگاه امام حسین)ع( تهران رفت و

پس از طی کردن مدارج افسری در سپاه شوش مشغول خدمت شد. هنگامی که در دانشگاه امام حسین)ع( مشغول تحصیل بود در تاریخ 20 خرداد 1386 در شهرستان شمیرانات تهران کمربند زرد در رشته تکواندو دریافت کرد​

هنگامی که در در دانشگاه امام حسین (ع) مشغول تحصیل بود در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۸۶ در شهرستان شمیرانات تهران کمربند زرد در رشته تکواندو دریافت کرد و در تاریخ سوم آذر ماه سال ۱۳۸۶ نیز کمربند سبز خود را در همین رشته از هیئت تکواندو استان اصفهان گرفت.

احمد که حالا جوانی برومند شده بود و لباس پاسداری به تن داشت در تاریخ ۲۶ اردیبهشت سال ۱۳۸۷ عقد می‌کند و پس از ازدواج خداوند در تاریخ ۵ تیرماه سال ۱۳۹۱ یک دختر آنها می دهد که نامش را فاطمه می‌گذارند تا شیرینی زندگی‌شان دو چندان شود.

دختر دوم شهید حیاری نیز در حالی به دنیا می‌آید که پدرش در بهشت میهمان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و دیگر شهیدان است.

در سال ۱۳۹۰ در دانشگاه پیام نور واحد پیام نور شوش تحصیلات دانشگاهی خود را آغار کرد و قبل از شهادت ترم‌های پایانی تحصیلات خود برای گرفتن مدرک کارشناسی در رشته علوم سیاسی را می‌گذراند.

به علت شایستگی‌هایی که در زمان حضور در سپاه شوش از خود نشان داد در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۲ به پیشنهاد فرمانده تیپ پیاده حضرت مهدی (عج) اندیمشک فرمانده گردان امام حسین (ع) بسیج شهرستان شوش شد و تا زمان شهادت در این سمت خدمت می‌کرد.

شهید حیاری در مرداد ماه سال ۱۳۹۴ به سوریه اعزام شد و در روز چهارشنبه چهارم شهریور ماه یعنی چند روز بعد از حضور در این کشور به شهادت می‌رسد و به آرزوی همیشگی خود دست می‌یابد.

پیکر مطهر این شهید مدافع حرم پس از انتقال به تهران در عصر روز جمعه ششم شهریور ماه از طریق فردوگاه بین‌المللی اهواز به خوزستان منتقل می‌شود و مورد استقبال مردم و مسئولان قرار می‌گیرد.

پیکر شهید حیاری در راه انتقال به شوش دانیال در شهرها و روستاهای طول مسیر از جمله الهایی، شهر الوان (عبدالخان)، سید عباس و شاوور مورد استقبال قرار گرفت.

مردم شوش که از ساعات اولیه صبح روز یکشنبه هشتم شهریور ماه سال ۱۳۹۴ و سالروز شهادت دو یار باوفای انقلاب اسلامی شهیدان رجایی و باهنر خود را به حرم حضرت دانیال (ع) رسانده‌اند در یک مراسم باشکوه ۶ کیلومتری پیکر شهید را تشییع کردند.

پس از برگزاری مراسم تشییع که با حضور حدود دهها هزار نفر و مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد پیکر شهید حیاری در گلزار شهدای شوش آرام گرفت.

 وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب احمد حیاری فرزند فریح با صحت کامل از نظر عقلی و جسمی وصیت می کنم به خانواده، دوستان، آشنایان و همکاران پیرو ولایت باشند، حتی به قیمت جان آنها باشد و اما بعد بنده سراپا حقیر هر کاری، رفتاری که انجام داده ام جز برای خداوند متعال نبود چه در خانواده و چه در محیط کاری و دوستان، به بزرگواری خود حلال کنید. اگر برنگشتم و جنازه ام را ندادند برای آن پول ندهید و بگذارید

باشد، هر جا مرا دفع کنند مشکلی ندارد و مراسم برایم یک روز کفایت می کند. برایم خیرات به فقرا کنید. در پایان همه ی شما را دوست دارم در پناه حق انشاالله باشید.

با رهبر باشید، دنیا محل زودگذر می باشدعکس

شهید احمد حیاری1.jpgشهید احمد حیاری2.jpgشهید احمد حیاری3.jpgآدرس: تهران، مینی سیتی، بلوار ارتش، اول شهرک نفت، خیابان نخل، سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور؛ صندوق پستی: 4697-19395
تمامی حقوق این سایت متعلق است به دانشگاه پیام نور
کل بازدیده ها: 19749
پنجشنبه 10 خرداد 1403