چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی
داشنگاه پیام نور
 

محسن حاجی کارگر
کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه بوشهر


زندگی‌نامه شهید محسن حاجی کارگر

شهید محسن حاجی‌حسنی کارگر در تاریخ 15/8/ ۱۳۶۷ در شهر مشهد در خانواده‌ای قرآنی متولد شد. وی نفر اول جهان در مسابقات جهانی کشور مالزی در رشته تلاوت قرآن سال ۲۰۱۶ بود. وی قرائت قرآن را با تشویق پدر و مادر و با کمک دو برادر بزرگترش از ۳ سالگی آغاز کرد. وی در سال 1381 برای اولین بار در مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه شرکت کرد و در مقطع سنی زیر شانزده سال رتبه اول کشوری را کسب کرد. وی در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران که در اسفند ۱۳۹۳ در شهر تبریز برگزار گردید، موفق شد پس از نماینده استان یزد حسن دانش، مقام دوم را به دست آورد. نزدیک به سه ماه بعد، به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در پنجاه و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مالزی نیز با تلاوتی شایسته، موفق به احراز رتبه نخست شد.

شهید محسن حاجی حسنی کارگر در تاریخ ۲ مهر ۱۳۹۴ در فاجعه‌ی منا که به دلیل ازدحام جمعیت در یکی از مسیرهای حرکت حاجیان به سمت جمرات رخ داد، درگذشت.

شهید حاجی حسنی در حرم علی بن موسی(ع) تلاوت‌هایی اجرا کرده بود که پس از درگذشت وی به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب، پیکر وی در صحن جمهوری اسلامی بارگاه علی بن موسی(ع) دفن شد.​


9.jpg

1.jpg
12.jpg

آدرس: تهران، مینی سیتی، بلوار ارتش، اول شهرک نفت، خیابان نخل، سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور؛ صندوق پستی: 4697-19395
تمامی حقوق این سایت متعلق است به دانشگاه پیام نور
کل بازدیده ها: 19735
پنجشنبه 10 خرداد 1403